2024-03-21

Mūsdienu ārkārtīgi konkurētspējīgajā darba tirgū organizācijas ir iesaistītas nepārtrauktā cīņā par talantīgākajiem darbiniekiem. Mūsu kā personāla atlases speciālistu misija ir atklāt stratēģijas un atziņas, kas ļauj uzņēmumiem piesaistīt un noturēt labākos un spējīgākos profesionāļus. Šajā rakstā mēs iedziļināsimies noslēpumos, kā piesaistīt augsta līmeņa darbiniekus – speciālistus, kuri rada inovācijas, tiecas uz izaugsmi un paceļ organizācijas panākumus līdz jaunām virsotnēm.

Analizēsim 5 tendences, kas parāda augsta līmeņa profesionāļu vēlmes un prioritātes, sniedzot vadlīnijas, kā piesaistīt labākos talantus.

1. Izaugsmes un attīstības kultūras veicināšana

Ieguldiet darbinieku izaugsmē un attīstībā. Nodrošiniet piekļuvi nepārtrauktas mācīšanās iespējām, mentoringa programmām un skaidrām karjeras izaugsmes iespējām. Augsta līmeņa darbinieki ir mērķtiecīgi un motivēti speciālisti, kuri attīstās vidē, kas sekmē viņu potenciālu.

Jaunākie pētījumi liecina*, ka 52 % darbinieku karjeras izaugsmei un iespējām virzīties pa karjeras kāpnēm piešķir tikpat lielu nozīmi kā atalgojumam.

Parādiet savu apņemšanos attīstīt darbiniekus, un jūs piesaistīsiet talantīgākos speciālistus, kas vēlas augt un pilnveidoties.

2. Elastīga darba organizācija

Dati liecina*, ka 46 % augstākā līmeņa darbinieku priekšroku dod darba devējiem, kas piedāvā elastīgus darba nosacījumus, tostarp attālinātā darba iespējas, elastīgas darba stundas un plašus atvaļinājumu nosacījumus.

Darba devēji, kas piedāvā attālinātā darba iespējas, parāda, ka viņi uzticas saviem darbiniekiem un viņiem nav reāli jāredz, ka viņi strādā, lai pārliecinātos, ka viņi patiešām dara savu darbu. Un otrādi, elastīguma trūkums varētu būt saistīts ar kontroli, nevis uzticēšanos.

Darba devējiem, kuri vēlas piesaistīt labākos darbiniekus, ir jāpielāgojas mainīgajām darbaspēka vēlmēm, pieņemot hibrīda darba modeļus un izmantojot tehnoloģijas, lai veicinātu nepārtrauktu sadarbību neatkarīgi no fiziskās atrašanās vietas.

3. Mērķa un ietekmes prioritizēšana

Augsti kvalificētus darbiniekus piesaista organizācijas, kas piedāvā vairāk kā tikai darbu. Viņi meklē mērķa izjūtu un iespēju radīt nozīmīgu ietekmi.

Tāpēc darbā pieņemšanas procesā ir svarīgi ar potenciālajiem kandidātiem apspriest ne tikai darba uzdevumus un galvenos KPIs, bet arī plašākus uzņēmuma mērķus. Parādot taustāmus piemērus par jūsu organizācijas pozitīvo ietekmi sabiedrībā, jūs varat rast spēcīgu rezonansi starp talantīgākajiem darbiniekiem.

4. Iekļaujošas un atbalstošas vides veicināšana

Veidojiet darba vietas kultūru, kurā tiek novērtēta dažādība, taisnīgums un iekļaušana. Augsta līmeņa darbiniekus piesaista vide, kurā viņi jūtas cienīti, atbalstīti un novērtēti par savām unikālajām perspektīvām un ieguldījumu. Dati liecina*, ka 40 % no darbiniekiem, uzticami un atbalstoši kolēģi ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc viņi paliek pašreizējā darbā.

Personāla atlases procesā centieties potenciālajiem kandidātiem parādīt sava uzņēmuma kultūras piemērus. Mēs iesakām izvairīties no klišejiskām frāzēm par “draudzīgu vidi” un tā vietā ilustrēt to ar ļoti konkrētiem piemēriem, kā šī draudzīgā vide plaukst jūsu uzņēmumā. Atcerieties, ka iekļaujoša kultūra ne tikai piesaista labākos talantus, bet arī veicina radošumu, inovācijas un sadarbību.

5. Piedāvājiet konkurētspējīgu atalgojumu un labumus

Lai gan mērķi, kultūra un attīstība ir būtiski, konkurētspējīgs atalgojums un labumi joprojām ir izšķiroši faktori, lai piesaistītu un noturētu talantīgākos darbiniekus. 45 % augstākā līmeņa darbinieku, visticamāk, pieņemtu jaunu darba piedāvājumu, ja viņiem tiktu piedāvāts augstāks atalgojums un labāki ar finansēm saistīti faktori*.

Veiciet regulārus tirgus pētījumus, lai pārliecinātos, ka jūsu atalgojuma un labumu pakete atbilst nozares standartiem. Turklāt apsveriet iespēju piedāvāt tādus labumus kā, piemēram, labsajūtas programmas, lai uzlabotu savu piedāvājumu.

Kopumā, lai piesaistītu talantīgākos darbiniekus, ir nepieciešama daudzpusīga pieeja, kas saskanētu ar augsti kvalificētu darbinieku vēlmēm un prioritātēm. Izvirzot par prioritāti mērķus un ietekmi, veicinot izaugsmes un iekļaušanas kultūru, piedāvājot konkurētspējīgu atalgojumu un labumus, organizācijas var radīt pievilcīgu piedāvājumu, kas rezonē ar augstākā līmeņa talantiem. Īstenojot šīs stratēģijas, organizācijas var pozicionēt sevi kā piemērotākos darba devējus un piesaistīt augsti kvalificētus darbiniekus, kas uzņēmumiem nepieciešami, lai gūtu panākumus mūsdienu dinamiskajā biznesa vidē.

*McKinsey, (Cracking the code on digital talent), 2023: How to attract and retain top digital talent | McKinsey

Similar news

Labvēlīgums
13 dec 2024

Labvēlīgums

No psihologa viedokļa raugoties, labvēlīgums ir aizraujoša īpašība, kas būtiski ietekmē komandas darbu, konfliktu risināšanu un starppersonu dinamiku. Svarīgi ir uzsvērt, ka neviena personības iezīme pēc būtības nav slikta; drīzāk dažas no tām var būt piemērotākas noteiktām pozīcijām nekā citas. Mūsdienu sadarbības vidē, kur komandas locekļu mijiedarbība veicina inovāciju un produktivitāti, arvien lielāka nozīme ir […]

Uncategorized
Labklājība kā riska pārvaldības rīks
28 nov 2024

Labklājība kā riska pārvaldības rīks

Pastāvīgi mainoties uzņēmējdarbības un sociālajai videi, organizācijām ir pastāvīgi jāpielāgojas, lai saglabātu labu darbību un ilgtspējību. Risku pārvaldība bieži ir galvenais faktors, kas palīdz pārvarēt šos grūtos laikus. Tradicionāli riska pārvaldībā galvenā uzmanība tiek pievērsta finanšu un stratēģiskajiem riskiem, taču arvien vairāk organizāciju apzinās, ka darbinieku labklājībai ir svarīga loma organizācijas risku pārvaldībā. Kas ir […]

Uncategorized
Upskilling and Reskilling: Karjeras izaugsmei un uzņēmumu attīstībai 
21 nov 2024

Upskilling and Reskilling: Karjeras izaugsmei un uzņēmumu attīstībai 

Mūsdienu mainīgajā darba tirgū spēja pielāgoties ir kļuvusi par būtisku prasmi. Neatkarīgi no tā, vai motivē vēlme apgūt jaunu nozari, personīgās izaugsmes ambīcijas, vai arī mainīgā darba tirgus prasības, daudzi darbinieki nonāk krustcelēs, apsverot savu nākamo karjeras soli.   Šīs pārejas pamatā ir divi jēdzieni: upskilling jeb kvalifikācijas celšana un reskilling jeb kvalifikācijas maiņa. Šīs stratēģijas […]

Uncategorized
Talantu Vadība: Spocīgie HR Stāsti
31 okt 2024

Talantu Vadība: Spocīgie HR Stāsti

Halovīns parasti tiek saistīts ar spokiem, biedējošām maskām vai spoku namiem, bet HR pasaulē patiesas šausmas rodas no negaidītām talantu vadības murgu situācijām. Kamēr spoki un briesmoņi parādās tikai reizi gadā, HR speciālisti sastopas ar aizraujošām situācijām visu gadu. Ienirsim dažos stāstos, kas katram HR profesionālim liek izjust zosādu, un apskatīsim, kā pārvarēt šīs bailes! […]

Uncategorized
Kandidātu pieredzes vadība 
24 okt 2024

Kandidātu pieredzes vadība 

Kandidāta pieredze ir ceļojums, ko potenciālais darbinieks iet kopā ar uzņēmumu visā atlases procesā, sākot ar darba sludinājumu un beidzot ar darba piedāvājuma saņemšanu.  Arī šogad daudzi uzņēmumi ir saskārušies ar ievērojamām atlases grūtībām, piemēram, mazāks kandidātu skaits, mainījušās darba meklētāju vēlmes un sīvāka konkurence par talantīgākajiem darbiniekiem. Ņemot vērā šos šķēršļus, cik būtiska ir […]

Uncategorized
Attīstības ietekme uz atgriezeniskās saites prasmēm
19 sep 2024

Attīstības ietekme uz atgriezeniskās saites prasmēm

Pēc organizācijas aptaujas veikšanas daudzas organizācijas mēdz uzsākt attīstības pasākumus, lai turpinātu darbu ar iegūtajiem rezultātiem. Šādi attīstības pasākumi var ietvert dažādas apmācības, seminārus un koučinga programmas. Ar to palīdzību ir iespējams būtiski ietekmēt atgriezeniskās saites prasmes, kas pēdējā laikā daudzās organizācijās ir kļuvušas par attīstības jomu. Efektīva atgriezeniskā saite – gan sniedzot, gan saņemot […]

Uncategorized
Emocionālā stabilitāte 
11 sep 2024

Emocionālā stabilitāte 

Emocionālā stabilitāte jeb tās pašas skalas otra dimensija – neirotisms – parasti ir kandidāta personības iezīme, kas darba devējus interesē visvairāk. Kandidāta emocionālās stabilitātes novērtēšana ir ļoti svarīga, jo emocionālā stabilitāte norāda uz indivīda spēju tikt galā ar stresu, pielāgoties pārmaiņām un saglabāt profesionalitāti sarežģītās situācijās. Produktivitātes saglabāšana, atrodoties saspringtā situācijā, ir būtiska ilgtermiņa panākumiem […]

Uncategorized
Tripod testu licencēšanas apmācību programma personāla speciālistiem un vadītājiem
10 sep 2024

Tripod testu licencēšanas apmācību programma personāla speciālistiem un vadītājiem

Nākošās Tripod testu licences apmācības norisināsies: 23.10.-24.10.2024.+21.11.2024. Personāla speciālisti apmācībās iegūs pamat zināšanas un prasmes, lai patstāvīgi izmantotu Tripod testus kandidātu un darbinieku izvērtēšanā. Cenā ir iekļauti izmēģinājuma testi apmācību dalībniekiem un diviem prakses gadījumiem, pusdienas, atspirdzinājumi, visi mācību materiāli, kā arī atbalsts pirmajos testēšanas projektos! Apmācības ir aizraujošas, interaktīvas un ļoti praktiskas! Apmācības ietver […]

Uncategorized
Ask Us